Switche przemysłowe


EKI-7659C

EKI-7659C

Zarzadzalny przemysłowy switch ethernetowy - 8 portów Ethernet 10/100Mb/s, 2 porty SFP/1000Mb/s

 • 8 portów Ethernet 10/100Mbps
 • 2 porty 10/100/1000Mbps/SFP
 • Protokół RSTP/STP, X-Ring Pro, Dual Ring, Dual Homing, Couple Ring
 • IGMP Snooping, SNMP V1/V2C/V3
 • VLAN 802.1Q, QoS CoS/ToS 802.1p
 • Port Mirroring, Port Trunking 802.3ad
 • Limitowana przepustowość, chroniony dostęp IP, serwer DHCP
 • Tabela MAC adresów, powiadomienia e-mail o zdarzeniech
 • Konfiguracja przez: sieć, konsole, telnet
 • Wszystkie porty z zabezpieczeniem ESD do 4000VDC
 • Chronione, redundantne źródło zasilania do 3000VDC
 • Praca w zakresie temperatury od -10 do 60°C
 • Wersja rozszerzona w zakresie temperatury od -40 do 75°C (EKI-7659CI)
 • Autonegocjacja prędkości,automatyczny wybór MDI/MDI-X
 • Zasilanie napięciem z zakresu 12-48VDC
 • Montaż naścienny lub na standardowej szynie DIN
 • Obudowa zgodna z IP30

  Dodatkowe informacje: Opis funkcji

EKI-7659C to przemysłowy, zarządzalny switch ethernetowy o bogatej, ustandaryzowanej funkcjonalności, stworzonej by zapewniać niezawodność oraz bezpieczeństwo przy transmisji danych. Switch wyposażono w 8 portów RJ-45 10/100Mbps oraz 2 porty combo 10/100/1000Mbps konfigurowalne jako mini-GBIC (SFP). Oznacza to że akceptuje on każdy typ slotów SFP które konwertują sygnał elektryczny na sygnał światłowodowy. W zależności od typu może swobodnie zastępować tradycyjną skrętkę na dystansie 500m dla światłowodu wielomodowego oraz 10km, 30km, 50km, 70km i 110km dla światłowodu jednomodowego. Dzięki zastosowaniu protokołu Advantech X-Ring Pro switch umożliwia tworzenie sieci redundantnych w których rekonfiguracja połączenia, w przypadku przerwy na linii, jest krótsza niż 20ms przy maksymalnie 250 jednostkach w pierścieniu. W topologii X-Ring Pro każdy przełącznik wykorzystuje dwa porty do obsługi pierścienia. W takiej sieci jeden moduł pełni funkcję mastera, który blokuje port zapasowy i włącza go w przypadku awarii linii łącza. Dzięki temu następuje szybkie przywrócenie połączenia na zapasowej ścieżce kontrolowanej przez jednostkę zarządzającą. Możliwe jest również tworzenie pierścieni Dual Ring w których jeden port w switchu może obsługiwać dwa ringi jednocześnie. Dodatkowo dostępna funkcja Couple Ring daje możliwość pewnej komunikacji pomiędzy pierścieniami, nawet w przypadku zerwania jednej ścieżki. Opcja Dual Homing zapewnia współprace z innymi sieciami pracującymi w różnych protokołach RSTP. Użytkownik w ten może sposób stworzyć dwie linie na jednym bądź wielu switcha o różnych poziomach architektury sieci. Jest to najprostszy sposób by połączyć starsze rozwiązania z nowymi, bez konieczności wymiany urządzeń.

Przemysłowy switch wyposażono również w wiele zawansowanych i standardowych mechanizmów kontroli. Na pokładzie znajdują się protokoły SNMP i RSTP, które wykorzystywane są do monitorowania ruchu w sieci. Dodatkowo mechanizm IGMP Snooping efektywnie eliminuje zatory i zwiększa niezawodność sieci. EKI-7659C umożliwia również utworzenie wirtualnych sieci lokalnych VLAN czyli logicznie wydzielonych urządzeń lub użytkowników, dobranych pod względem funkcji, niezależnie od ich fizycznej lokalizacji w sieci. Aby zwiększyć skuteczność ochrony przed nielegalnym dostępem w switchu wprowadzono możliwość autoryzacji dostępu poprzez kontrolę MAC adresów. W ten sposób tworzona jest lista autoryzowanych użytkowników, którzy mają wyłączność do określonych obszarów sieci. Przy wykorzystaniu funkcji Trunk Path możliwe jest grupowanie dwóch lub kilku portów w jedną logiczną ścieżkę. Można w ten sposób zwiększyć prędkość transmisji switcha do 800Mb/s = 8x100Mb/s. Oprócz kontroli przepustowości funkcja zapewnia redundancję, w przypadku przerwy transmisji na jednym z kanałów. Funkcja Port Mirroring przypisuje lustrzane odbicie do wybranego portu przełącznika. Pozwala to na monitorowanie ruchu na wybranym porcie, przy wykorzystaniu innego kanału transmisji. Tak jak wszystkie przełączniki z tej serii EKI-7659C dedykowany jest do pracy w szerokim zakresie temperatury, od -10 do 60°C (w wersji rozszerzonej od -40 do 75°C) , oraz podwyższonej wilgotności 5-95%. Został wyposażony w ochronę ESD przed przepięciami na linii Ethernet do 4000VDC oraz linii zasilającej do 3000VDC. Redundantne zasilanie, które mieści się w zakresie 12-48VDC, w przypadku awarii umożliwia automatyczne przełączenie do równorzędnego źródła. Wbudowane wyjście przekaźnikowe oraz diody LED informują administratora o zaistniałym zaniku napięcia. Metalowa obudowa zgodna z IP30 pozwala na montaż naścienny bądź na standardowej szynie DIN. Mechanizm store and forward, który sprawdza poprawność pakietów korzystając z sum kontrolnych, podnosi niezawodność transmisji danych.

Rozwój switch zarządzanych daje dzisiaj nowe spojrzenie w zakresie funkcjonalności sieci. Zarządzalny Switch EKI-7659C jest kontynuacją firmy Advantech w dziedzinie przemysłowych sieci Ethernetowych. Dzięki wsparciu funkcji zarządzania może skutecznie posłużyć do zwiększenia bezpieczeństwa oraz jakości transmisji wewnątrz sieci. Niska cena oraz wszechstronna ochrona dają tutaj bogaty obszar zastosowań.


© 2014 Elmark Automatyka Sp. z o.o.