Switche przemysłowe


EKI-7659C

EKI-7659C

Zarzadzalny przemysłowy switch ethernetowy - 8 portów Ethernet 10/100Mb/s, 2 porty SFP/1000Mb/s

 • 8 portów Ethernet 10/100Mbps
 • 2 porty 10/100/1000Mbps/SFP
 • Protokół RSTP/STP, X-Ring Pro, Dual Ring, Dual Homing, Couple Ring
 • IGMP Snooping, SNMP V1/V2C/V3
 • VLAN 802.1Q, QoS CoS/ToS 802.1p
 • Port Mirroring, Port Trunking 802.3ad
 • Limitowana przepustowość, chroniony dostęp IP, serwer DHCP
 • Tabela MAC adresów, powiadomienia e-mail o zdarzeniech
 • Konfiguracja przez: sieć, konsole, telnet
 • Wszystkie porty z zabezpieczeniem ESD do 4000VDC
 • Chronione, redundantne źródło zasilania do 3000VDC
 • Praca w zakresie temperatury od -10 do 60°C
 • Wersja rozszerzona w zakresie temperatury od -40 do 75°C (EKI-7659CI)
 • Autonegocjacja prędkości,automatyczny wybór MDI/MDI-X
 • Zasilanie napięciem z zakresu 12-48VDC
 • Montaż naścienny lub na standardowej szynie DIN
 • Obudowa zgodna z IP30

  Dodatkowe informacje: Opis funkcji

EKI-7659C to przemysłowy, zarządzalny switch ethernetowy o bogatej, ustandaryzowanej funkcjonalności, stworzonej by zapewniać niezawodność oraz bezpieczeństwo przy transmisji danych. Switch wyposażono w 8 portów RJ-45 10/100Mbps oraz 2 porty combo 10/100/1000Mbps konfigurowalne jako mini-GBIC (SFP). Oznacza to że akceptuje on każdy typ slotów SFP które konwertują sygnał elektryczny na sygnał światłowodowy. W zależności od typu może swobodnie zastępować tradycyjną skrętkę na dystansie 500m dla światłowodu wielomodowego oraz 10km, 30km, 50km, 70km i 110km dla światłowodu jednomodowego. Dzięki zastosowaniu protokołu Advantech X-Ring Pro switch umożliwia tworzenie sieci redundantnych w których rekonfiguracja połączenia, w przypadku przerwy na linii, jest krótsza niż 20ms przy maksymalnie 250 jednostkach w pierścieniu. W topologii X-Ring Pro każdy przełącznik wykorzystuje dwa porty do obsługi pierścienia. W takiej sieci jeden moduł pełni funkcję mastera, który blokuje port zapasowy i włącza go w przypadku awarii linii łącza. Dzięki temu następuje szybkie przywrócenie połączenia na zapasowej ścieżce kontrolowanej przez jednostkę zarządzającą. Możliwe jest również tworzenie pierścieni Dual Ring w których jeden port w switchu może obsługiwać dwa ringi jednocześnie. Dodatkowo dostępna funkcja Couple Ring daje możliwość pewnej komunikacji pomiędzy pierścieniami, nawet w przypadku zerwania jednej ścieżki. Opcja Dual Homing zapewnia współprace z innymi sieciami pracującymi w różnych protokołach RSTP. Użytkownik w ten może sposób stworzyć dwie linie na jednym bądź wielu switcha o różnych poziomach architektury sieci. Jest to najprostszy sposób by połączyć starsze rozwiązania z nowymi, bez konieczności wymiany urządzeń.

Przemysłowy switch wyposażono również w wiele zawansowanych i standardowych mechanizmów kontroli. Na pokładzie znajdują się protokoły SNMP i RSTP, które wykorzystywane są do monitorowania ruchu w sieci. Dodatkowo mechanizm IGMP Snooping efektywnie eliminuje zatory i zwiększa niezawodność sieci. EKI-7659C umożliwia również utworzenie wirtualnych sieci lokalnych VLAN czyli logicznie wydzielonych urządzeń lub użytkowników, dobranych pod względem funkcji, niezależnie od ich fizycznej lokalizacji w sieci. Aby zwiększyć skuteczność ochrony przed nielegalnym dostępem w switchu wprowadzono możliwość autoryzacji dostępu poprzez kontrolę MAC adresów. W ten sposób tworzona jest lista autoryzowanych użytkowników, którzy mają wyłączność do określonych obszarów sieci. Przy wykorzystaniu funkcji Trunk Path możliwe jest grupowanie dwóch lub kilku portów w jedną logiczną ścieżkę. Można w ten sposób zwiększyć prędkość transmisji switcha do 800Mb/s = 8x100Mb/s. Oprócz kontroli przepustowości funkcja zapewnia redundancję, w przypadku przerwy transmisji na jednym z kanałów. Funkcja Port Mirroring przypisuje lustrzane odbicie do wybranego portu przełącznika. Pozwala to na monitorowanie ruchu na wybranym porcie, przy wykorzystaniu innego kanału transmisji. Tak jak wszystkie przełączniki z tej serii EKI-7659C dedykowany jest do pracy w szerokim zakresie temperatury, od -10 do 60°C (w wersji rozszerzonej od -40 do 75°C) , oraz podwyższonej wilgotności 5-95%. Został wyposażony w ochronę ESD przed przepięciami na linii Ethernet do 4000VDC oraz linii zasilającej do 3000VDC. Redundantne zasilanie, które mieści się w zakresie 12-48VDC, w przypadku awarii umożliwia automatyczne przełączenie do równorzędnego źródła. Wbudowane wyjście przekaźnikowe oraz diody LED informują administratora o zaistniałym zaniku napięcia. Metalowa obudowa zgodna z IP30 pozwala na montaż naścienny bądź na standardowej szynie DIN. Mechanizm store and forward, który sprawdza poprawność pakietów korzystając z sum kontrolnych, podnosi niezawodność transmisji danych.

Rozwój switch zarządzanych daje dzisiaj nowe spojrzenie w zakresie funkcjonalności sieci. Zarządzalny Switch EKI-7659C jest kontynuacją firmy Advantech w dziedzinie przemysłowych sieci Ethernetowych. Dzięki wsparciu funkcji zarządzania może skutecznie posłużyć do zwiększenia bezpieczeństwa oraz jakości transmisji wewnątrz sieci. Niska cena oraz wszechstronna ochrona dają tutaj bogaty obszar zastosowań.


Elmark Automatyka Sp. z o.o.